Bristol Pegasus

Bristol Pegasus
Tipas9 cilindrų vidaus degimo žvaigždinis aviacinis variklis
Šalis[[Jungtinės Karalystės vėliava Jungtinė Karalystė]]
KonstruktoriusRoy Fedden
GamintojasBristol Aeroplane Company
Pradėtas naudoti1932 m.
Galia965 AG (720 kW)
Svoris504 kg
kuro sąnaudos319 g/(kW·h)

Bristol Pegasus buvo Jungtinėje Karalystėje XX a. ketvirtajame dešimtmetyje sukurtas vienaeilis devynių cilindrų oru aušinamas radialinis aviacinis variklis su kompresoriumi. Variklio konstruktorius – Roy Fedden, dirbęs inžinieriumi "Bristol Airplane Company". „Bristol Pegasus" buvo gaminamas ketvirtajame ir penktajame dešimtmečiuose bei montuojamas tiek į civilinius, tiek ir į karinius orlaivius. Variklio pagrindu buvo anksčiau sukurti Bristol Mercury ir Bristol Jupiter varikliai. „Bristol Pegasus" darbinis tūris siekė 28 l. Atskirų variklio modelių galia siekė iki 1000 arklio galių (750 kW).

„Bristol Pegasus" pagrindu vėliau buvo sukurtas variklis „Bristol Draco" su tiesioginiu kuro įpurškimu ir dyzelins variklis „Bristol Phoenix". Iš viso buvo pagaminta daugiau nei 30 tūkst. Pegasus variklių. Bristol Pegasus buvo montuojami į įvairius orlaivius – nuo vienmotorių biplanų iki keturmotorių skraidančių valčių „Short Sandringham“ ir „Short Sunderland“. Bristol Pegasus variklius naudoję lėktuvai pasiekė keletą aukščio ir atstumo rekordų.

Po keleto dešimtmečių nuo „Bristol Pegasus" gamybos pabaigos šį pavadinimą aviacijos koncernas „Bristol Siddeley" panaudojo turboventiliatoriniam varikliui, montuotam į „Hawker Siddeley Harrier" vertikalaus pakilimo naikintuvus. Vėliau, „Rolls-Royce" perėmus šį įmonę, jie buvo pervadinti „Rolls-Royce Pegasus".

2010 m. buvo žinoma apie du tinkamus naudoti „Bristol Pegasus“ variklius. Jie buvo sumontuoti istoriniuose torpednešiuose „Fairey Swordfish“, priklausančiuose britų karališkųjų KOP istorinių orlaivių daliniui (angl. Royal Navy Historic Flight, nuo 2019 m. – Navy Wings. Nemažai šio modelio variklių saugomi ir eksponuojami aviacijos muziejuose .


Developed by StudentB